sobota, 5 maja 2012

Little Black DressJedno jest pewne - mała czarna to obowiązkowy element w szafie każdej kobiety. Sukienka ta nie wychodzi z mody i od początku XX wieku aż po dzień dzisiejszy jest jedyną sukienką,jaką noszą kobiety w każdym wieku. Jaki jest jej fenomen? 
 • Po pierwsze pasuje do każdej figury - zmysłowo podkreśla sylwetkę i zakrywa niedoskonałości 
 • po drugie jest uniwersalna można nosić ją zarówno do pracy, na spotkanie ze znajomymi jak i na romantyczną kolację - wystarczy tylko zmienić dodatki
 • a po trzecie z małą czarną wiąże się fenomenalna historia...

w 1926 roku Chanel dokonała rewolucji wprowadzając małą czarną do świata mody. Ciasne gorsety, niewygodne stroje zostały zastąpione przez prostą, czarną, elegancką i przede wszystkim wygodną sukienkę.
W latach 50'  Dior przywrócił małą czarną na pozycję symbolu rewolucji obyczajowej. Nosiły ją kobiety będące w tamtych latach symbolami seksu: Marilyn Monroe, Rita Hayworth i Brigitte Bardot.
Jednak to dopiero lata 60' i premiera filmu "Śniadanie u Tiffany'ego" przyniosły małej czarnej kult i sławę.Przez lata mała czarna delikatnie się zmieniała jednak zawsze kojarzona jest z dobrym gustem, skromnością i elegancją. 
1 komentarz:

 1. I think I want 90% of the dresses you posted! The first one may be my favorite!

  :)
  Allison
  afashionfiles.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń